JAŁOWIEC POSPOLITY "GOLDSHATZ"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 49
mpnDoniczka C2 (2 litry)1092
12,99 zł

Jałowiec pospolity "Goldschatz"

Jałowiec  charakteryzuję się swoim wyjątkowym pokrojem oraz barwą liści.

Jałowiec płożący - opis rośliny

Jałowiec pospolity "Goldshatz" to dosyć niziutki, rozłożysty krzew. Jego młode pędy są wiosną pomarańczowo-żołte, jesienią przebarwiają się na kolor jasno-żołty .Po około 10 latach dorasta do 20 cm wysokości i około 150 cm szerokości. . Jest stosunkowo łatwy w uprawie, urośnie na każdej glebie. Jest również całkowicie mrozoodporny. Jałowiec to roślina, która świetnie czuje się rosnąc na stanowisku słonecznym oraz półcienistym. Nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wymaga lekkiego cięcia w celu zagęszczenia .Polecany do małych ogródów oraz na skalniaki. Może rosnąć na kamieniach w ogrodach skalnych idealnie komponując się z kamieniem.

Jałowiec - Pielęgnacja

Nie wymagają wycinania. Nawożenie od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany jałowcom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. W drugiej połowie roku nie podajemy odżywek azotowych. Roślina powinna przygotowywać się do zimowego spoczynku, dlatego nie pobudzamy jej wzrostu.

Jałowiec łuskowaty - najlepsze stanowiska

Idealnie prezentować się będzie na skalniakach oraz w towarzystwie innych jałowców.

Nazwa łacińska : Juniperus squamata "Goldschatz"

Wysokość: 20 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.