Jałowiec pośredni "Old Gold"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 (2 litry)352
12,99 zł

Jałowiec pośredni Old Gold

Jałowiec o ciekawym pokroju.

Jałowiec - opis

Jałowiec pośredni "Old Gold" jest płożącym krzewem o drobnej i delikatnej igle. To jedna z najbardziej wartościowych odmian okrywowych. Tworzy zwarte i gęste kobierce, dlatego też często jest używana na skalniakach oraz na murki oraz skarpy. Osiąga około 20 cm wysokości oraz 1.5 metra średnicy. Roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych. Preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione, ponieważ jest to odmiana światłolubna. Polecany do małych ogrodów oraz na skalniaki. Bardzo często wykorzystywany jest jako podstawa większości kompozycji ogrodowych. Może rosnąć na kamieniach w ogrodach skalnych idealnie komponując się z kamieniem.

Jałowiec - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Jałowiec - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 20 cm
Rozstaw:

150 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Lato
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.