Jałowiec płożący "Wiltonii"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 (2litry)592
12,00 zł

Jałowiec płożący

Jałowiec o ciekawym pokroju.

Jałowiec - opis

Jałowiec płożący "Wiltonii" (Juniperus horizontalis Wiltonii) to wyjątkowy krzew o pokroju dywanowym. Pełzające po ziemi pędy są niebieskie lub lekko wpadają w zieleń. Odmiana Wiltonii charakteryzuje się dosyć silnym rozrostem, potrafi osiągnąć 2,5 metra szerokości przy 10cm wysokości. Doskonale sprawdza się jako alternatywa trawnika w miejscach suchych i nieurodzajnych. Wymagania glebowe ma dosyć skromne, nie toleruje cienia i wilgoci. Może być z powodzeniem uprawiany na terenie całego kraju, ponieważ jest w pełni mrozoodporny.

Jałowiec - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Jałowiec - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 250 cm
Rozstaw:

150 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.