Jałowiec płożący "Wiltonii"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 (2litry)592
12,00 zł

Jałowiec płożący "Wiltonii" (Juniperus horizontalis Wiltonii) to wyjątkowy krzew o pokroju dywanowym. Pełzające po ziemi pędy są niebieskie lub lekko wpadają w zieleń. Odmiana Wiltonii charakteryzuje się dosyć silnym rozrostem, potrafi osiągnąć 2,5 metra szerokości przy 10cm wysokości. Doskonale sprawdza się jako alternatywa trawnika w miejscach suchych i nieurodzajnych. Wymagania glebowe ma dosyć skromne, nie toleruje cienia i wilgoci. Może być z powodzeniem uprawiany na terenie całego kraju, ponieważ jest w pełni mrozoodporny.

Nazwa łacińska : Juniperus Horizentalis Wiltonii.

Wysokość: 10 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: każda
Odczyn gleby: ph 4.5-5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.