Jałowiec płożący "Prince of Wales"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 48
mpnDoniczka P9371
12,99 zł

Jałowiec Płożący "Prince of Wales"

Jałowiec płożacy Prince Of Wales to odmiana o bardzo gęstych, płożących pędach

Jałowiec płożący - kanadyjska odmiana

Jałowiec płożący "Prince of Wales" to kanadyjska odmiana jałowca o płożącym pokroju, rozrastająca się na boki. Starsze krzewy tworzą gęsty, zielony dywan. Igły jasnozielone, przyjemne w dotyku, niekłujące. To jedna z najbardziej wartościowych odmian okrywowych. Tworzy zwarte i gęste kobierce dlategoteż często jest używana na skalniakach. Po 10 latach osiąga około 20cm wysokości oraz 1.5 metra średnicy. Roślina bardzo łatwa w uprawie, nie ma specjalnych wymagań glebowych .Preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione, ponieważ jest to odmiana światłolubna. Polecany do małych ogródów oraz na skalniaki. Może rosnąć na kamieniach w ogrodach skalnych idealnie komponująć się z kamieniem.

Jałowiec - uprawa i nawożenie

Jałowce to rośliny bardzo łatwe w uprawie oraz pielęgnacji. Nawozić możemy go wiosną. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany jałowcom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. W drugiej połowie roku nie podajemy odżywek azotowych. Roślina powinna przygotowywać się do zimowego spoczynku, dlatego nie pobudzamy jej wzrostu.

Jałowiec rozesłany - polecane zastosowania

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

 

Wysokość: 15 cm
Rozstaw: 150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: każda
Odczyn gleby: ph 4.5-5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.