Tawuła Szara "Grefsheim"

Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 250
mpnDoniczka P9 (0,6 litra)312
8,90 zł

Krzew, który w okresie kwitnienia wygląda jak obsypany śniegiem.Należy do podstawowych krzewów ozdobnych, odznacza się bowiem obfitym kwitnieniem, a przy tym wytrzymałością na mróz i małymi wymaganiami glebowymi.

Idealny do nasadzeń pojedynczych oraz na uginające się pod ciężarem kwiatów żywopłoty.Jest krzewem mocno rozgałęzionym i silnie rosnącym osiągającym około 2 m wysokości i podobną średnicę.

Jego cechą charakterystyczną są łukowato wygięte, przewisające gałęzie. Liście pojawiają się na krzewie wczesną wiosną, są z wierzchu ciemno-zielone, a pod spodem niebieskawo-zielone.Kwitnie bardzo obficie na przełomie maja i czerwca. Kwiaty mają średnicę około1 cm, postać wielokwiatowych, wypukłych blachogron, kolor śnieżnobiały.

Wytrzymała na mrozy i suszę. Nie ma specjalnych wymagań glebowych.
Preferuje stanowiska słoneczne, w miejscach zacienionych słabiej kwitnie.Najefektowniej prezentuje się w połączeniu z bzami. Idealna do nasadzeń pojedynczych i grupowych.

Nazwa łacińska: Spiraea cinerea "Grefsheim".

 

Wysokość: 2 m
Rozstaw: 2 m
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5.5-6.0
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach:  
brak
Cięcie: brak

 

 

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały
Ocena 
2016-07-15

Bardzo ładna sadzonka, dobrze zapakowana.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.