Hortensja Ogrodowa Perfection

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9223
15,90 zł

Hortensja ogrodowa Perfection

Odmiana mało znana, aczkolwiek urocza.

Hortensja ogrodowa - urocza odmiana

Hortensja ogrodowa Perfection - to kolejna odmiana z serii "You and Me" o przepięknych, dużych kwiatach. Dorasta do około 150 cm wysokości  i nieco mniejszej szerokości. Kwiaty duże, osiągające nawet 25 cm średnicy. Intensywność wybarwienia zależy od kwasowości gleby, im bardziej kwaśna gleba tym intensywniejsza barwa. Kwitnie od czerwca do września .Aby w pełni cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną, próchniczą glebęo kwaśnym odczynie. Podczas wsadzania najlepiej jest dosypać wiaderko nieodkwaszonego torfu (do kupienia w worku w sklepie ogrodniczym) i pomieszać z istniejącą ziemią.

Hortensja ogrodowa – wysadzanie

Hortensje ogrodowe świetnie czują się na stanowisku słonecznym i pół cienistym, osłoniętym od wiatrów. Jak u wszystkich innych odmian hortensji odcień kwiatów w największym stopniu zależy od stopnia zakwaszenia gleby. Im gleba bardziej kwaśna, tym odcień bardziej intensywny.

Hortensja ogrodowa - gdzie ją wykorzystać ?

Ze względu na jej ciekawy pokrój, barwę kwiatów i długi okres kwitnienia warto zarezerwować dla niej wyeskponowane miejsce w naszym ogrodzie.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea macrophylla Perfection.

Wysokość: 100 cm
Rozstaw:

100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: -26º C
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, tylko przekwitnięte pędy

 

wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2020-01-28

Zdrowa kilkuletnia sadzonka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.