Hortensja Ogrodowa 'ALPENGLUHEN'

Kod Produktu: doniczka 1,5 litra
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litra203
19,00 zł

Hortensja ogrodowa Alpengluhen

Absolutna nowość wśród kompaktowych hortensji ogrodowych. Odmiana nie do zdobycia na polskim rynku, trudna do zdobycia nawet w sklepach internetowych.

Hortensja ogrodowa - cudowne kwiatostany

"Alpengluhen" to jedna z najłądniejszych odmian hortensji ogrodowych. Piękne kuliste kwiatostany w odcieniach od ciemnego, karminowego różu, poprzez czerwony, aż do fioletu. Osiąga wysokość około 180 cm i podobną średnicę o wyprostowanych, gęstych pędach i dużych liściach o długości około 15 cm, ozdobna z okazałych, kulistych kwiatów.

Hortensja ogrodowa – pielęgnacja

Aby w pełni cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną, próchniczą glebę o kwaśnym odczynie. Podczas wsadzania najlepiej jest dosypać wiaderko nieodkwaszonego torfu do kupienia w worku w sklepie ogrodniczym i pomieszać z istniejącą ziemią. Dzięki zawartości kwaśnej ziemi w podłożu kwiaty hortensji w pełni się wybarwiają im ziemia bardziej kwaśna, tym odcień kwiatów bardziej intensywny.

Hortensja ogrodowa - gdzie wysadzać?

Ze względu na osiąganie niewielkich rozmiarów docelowych odmiana hortensji szczególnie polecana do małych ogrodów przydomowych, w których ze względu na ograniczenia powierzchniowe nie można sobie pozwolić na duże drzewa i krzewy.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea macrophylla ALPENGLUHEN .

Wysokość: 180 cm
Rozstaw:

100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: -26º C
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, przekwitnięte pędy

 

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
wielobarwny

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.