Stokezja "Blue Star"

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (9x9cm)901
6,99 zł

Stokezja Blue Star

Barwna bylina o niebieskich kwiatach

Stokezja - opis byliny

Stokezja "Blue star" to ciekawa bylina, która ceniona jest przede wszystkim za późną porę kwitnienia. Jej niebieskofioletowe kwiaty osiągają średnicę 10 cm pojawiają się w lipcu i pozostają na roślinie do końca września. Dorasta do 40 cm wysokości i dobrze czuje się zarówno na rabatach jak i w ogrodach skalnych. Jest rośliną niekłopotliwą, łatwą w uprawie, przyciąga zarówno pszczoły jak i motyle. Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste, gleba powinna być przepuszczalna i lekko żyzna. Na zimę roślinę warto okryć ją suchymi liśćmi.

Stokezja - pielęgnacja

Z racji, że hortensje kwitną na pąkach zawiązanych tego samego roku, cięcie możemy wykonywać wczesną wiosną. W młodych roślinach cięcie pozwala uformować roślinę (np. na drzewko) lub ją zagęścić, jeżeli ma tworzyć gęsty krzew. U starszych okazów wykonujemy przycinanie prześwietlające.

Stokezja - zastosowanie

Idealna do tworzenia kompozycji na tarasach oraz balkonach. Znajdzie również zastosowanie w ogrodach skalnych.

Wysokość: 40 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2018-03-08

Jak tylko przyjedzie dodam kolejny komentarz

Napisz swoją opinię !

Tagi:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.