Miłorząb Japoński

23,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Miłorząb japoński

Miłorząb japoński (łac. ginkgo biloba) można spotkać pod innymi nazwami, m.in. miłorząb dwuklapowy, miłorząb chiński, czy dwudzielny. W naturze to drzewo występuje we wschodnich Chinach, a uprawiany jest na wszystkich kontynentach, także w Europie. W Polsce można spotkać wyjątkowe okazy, które mają nawet ponad 100 lat. Najwyższe drzewa sięgają 100 m. Aby osiągnęły taką wysokość potrzeba czasu. Po 5 latach miłorząb japoński osiąga ok. 5 m.
Wybierając sadzonki miłorzębu japońskiego pamiętaj, że korona drzewa ma formę regularną i luźno ugałęzioną. Jego jasnozielone liście przypominają japoński wachlarz. Na jesień zmieniają kolor na piękny żółty. Liście to nie jedyna ozdoba rośliny. Drzewo kwitnie w maju-czerwcu, a jego owoce są drobne i przypominają śliwki. Jadalna w nich jest tylko pestka.

Sklep ogrodniczy online Garden Park ma w ofercie także inne sadzonki drzew do ogrodu, np. kwitnąca na różowo lagerstroemia indyjska Pettite Pink.

Sadzonki miłorzębu japońskiego – stanowisko


Miłorząb japoński to
roślina dekoracyjna i lecznicza zarazem. Jej walory ozdobne są doceniane, dlatego często można spotkać ją jako soliter w wyeksponowanych miejscach. Miłorząb dwuklapowy może rosnąć na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Wybierając sadzonki miłorzębu japońskiego trzeba pamiętać, że lubi on miejsca osłonięte od wiatru.
To dekoracyjne drzewo często spotykane jest w przestrzeni publicznej, ponieważ dobrze radzi sobie suchym i zanieczyszczonym powietrzem. Stanowisko trzeba jednak wybrać dokładnie, ponieważ miłorząb dwudzielny nie lubi przesadzania i naruszania korzeni.


Miłorząb japoński – uprawa


Miłorząb japoński sadzonki – czas, kiedy można je posadzić to zarówno wiosna, jak i jesień. Ważne, aby młody miłorząb miał dobrze uformowaną bryłą korzeniową. Gdzie posadzić drzewko? Wymaga ono żyznego, próchniczego podłoża. Gleba powinna być przepuszczalnych i dość wilgotna o odczynie lekko kwaśnym. Jeśli podłoże nie spełnia tych warunków, nic straconego. Drzewo to daje radę również na słabszych gruntach. Pamiętać jednak należy, że po posadzeniu trzeba drzewko obficie podlać. Z kolei, aby miłorząb owocował, w pobliżu powinno się posadzić egzemplarze męskie i żeńskie.


Miłorząb japoński – zimowanie


Sadzonki miłorzębu japońskiego
nie są odporne na mróz. Dlatego, szczególnie te sadzone jesienią trzeba osłaniać przed mrozem. Aby mieć pewność, że sadzonka miłorzębu japońskiego spokojnie przetrwa zimę, warto kopczykować drzewko u nasady. Starsze drzewa nie boją się zimy, nawet tej srogiej. Wytrzymują temperatury sięgające – 30 stopni.

Miłorząb japoński sadzonki – internetowy sklep ogrodniczy Garden Park.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
Doniczka P9 (poj. 0,5 litra)
187 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
wielobarwny