Eukaliptus Gunni

26,00 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Eukaliptus Gunni

Eukaliptus Gunni (łac. eucalyptus Gunni) to egzotyczna roślina do ogrodu charakteryzująca się lancetowatymi liśćmi o wyjątkowym kolorze. Mają one niebieski odcień, stąd też drzewo nosi nazwę eukaliptus niebieski. W naturalnym środowisku eukaliptus Gunni może osiągnąć majestatyczną wysokość nawet ponad 25 m. Jednak w naszym klimacie wyrasta maksymalnie do 4 m. Niemniej jednak ten gatunek eukaliptusa jest wyjątkową ozdobą tarasów i ogrodów. Lubiany jest nie tylko ze względu na oryginalny wygląd. Działa on bowiem jako skuteczny odstraszacz komarów, kleszczy i innych owadów. Okres kwitnienia przypada od maja do lipca. Wtedy dodatkowo eukaliptus obsypany jest wyjątkowo dekoracyjnymi kremowymi kwiatami.

Jeśli lubisz ogrodowe rośliny egzotyczne, które sprawdzą się w naszym klimacie, zobacz też inne propozycje. Spodobać Ci się może juka odmiana Color Guard, Mikołajek Agawolistny. Nasz internetowy sklep ogrodniczy ma również w ofercie wiele innych ciekawych roślin do Twojego ogrodu.

Sadzonki eukaliptusa Gunni – stanowisko

Ponieważ eukaliptus Gunni to roślina, która pochodzi z tropikalnego klimatu Tasmanii, optymalnym miejscem dla niej jest nasłonecznione stanowisko. Najbardziej preferowana jest tu ekspozycja na południową stronę świata. Ponieważ eukaliptus w naszych warunkach nie osiąga spektakularnych rozmiarów może być też ozdobą tarasów i balkonów. Niektórzy eukaliptusy Gunni stawiają też w domach. Tu trzeba pamiętać, że wówczas roślina musi być w słońcu.  

Eukaliptus Gunni – uprawa

Eukaliptusa zaleca się systematycznie podlewać przede wszystkim wiosną i latem. Nie lubi on bowiem przesuszania. Trzeba jednak pamiętać, żeby ta piękna odmiana eukaliptusa nie stała w wodzie. Natomiast optymalne podłoże dla tego gatunku charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością i odczynem zasadowym. Należy też pamiętać, że eukaliptus Gunni lubi wilgotne powietrze.
Jeśli chcesz formować roślinę nic nie stoi na przeszkodzie. Eukaliptusy lubią przycinanie. Dzięki temu jeszcze bardziej rozrastają się, a z natury są przecież ekspansywne.

Eukaliptusy Gunni – zimowanie

Chociaż eukaliptus lubi słońce, to jest odporny na przymrozki nawet do minus 20°C. Starsze rośliny, posiadające zdrewniałe pędy dobrze poradzą sobie w gruncie podczas polskiej zimy. Jednak młode sadzonki najlepiej uprawiać w doniczce, a zimą przenosić je do chłodnego, ale jasnego pomieszczenia. Warto też wiedzieć, że olejki eteryczne zawarte w liściach eukaliptusów Gunni, nie tylko odstraszają owady. Wpływają też pozytywnie na człowieka, przede wszystkim na płuca i oskrzela.
I co istotne, roślina ta utrzymuje swój śliczny niebieski odcień nawet w okresie zimowym.

Eukaliptusy Gunni sadzonki – sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 400 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
Doniczka P9 (poj. 0,5 litra)
453 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę