Hortenesja piłkowana Bluebird
Hortensja piłkowana Bluebird cena
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird cena
Hortenesja piłkowana Bluebird
Hortensja piłkowana Bluebird cena
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird sklep
Hortensja piłkowana Bluebird cena

Hortensja piłkowana 'BLUEBIRD'

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka 2-letnia w pojemniku P9 (pojemność 0,5 litra)

18,90 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Hortensja piłkowana Bluebird

Hortensja piłkowana Bluebird (łac. hydrangea serrata Bluebird) to czarujący niewielki krzew do ogrodu, który można sadzić również w donicach. Ta odmiana hortensji piłkowanej osiąga do metra wysokości i szerokości. Bez wątpienia to wyjątkowo oryginalna odmiana hortensji. Jej atrybutem są jasnoniebieskie kwiaty, układające się harmonijnie w płaskie kwiatostany. Ich barwa subtelnie podlega metamorfozie, zależnie od stopnia kwasowości gleby. Hortensja piłkowana Bluebird ma także dekoracyjne liście. Emanują one delikatnym odcieniem jasnej zieleni, urozmaiconym miejscowymi czerwonymi przebarwieniami. W miarę nadejścia jesieni liście przechodzą malowniczą przemianę, przybierając piękny purpurowy odcień. To wszystko sprawia, że ten pięknie kwitnący krzew cieszy nie tylko wiosną i latem, ale także jesienią.

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w ofercie także m.in. sadzonki przepięknej hortensji ogrodowej Red Baron, która zniewala czerwienią imponujących kwiatów. Szczególnej uwadze polecamy hortensję ogrodową Masja o wielobarwnych kwiatostanach, od których nie sposób oderwać wzroku. W Garden Park na pewno znajdziesz coś dla siebie, bo mamy różne odmiany hortensji ozdobnych.

Sadzonki hortensji piłkowanej Bluebird – stanowisko

Można by pomyśleć, że te ogrodowe dzieła sztuki wymagają wielkiej uwagi oraz szczególnych warunków. Nic bardziej mylnego! Otóż hortensja piłkowana Bluebird to wdzięczna i dość łatwa w uprawie roślina ogrodowa. Czego potrzebuje ta odmiana hortensji? Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od intensywnego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchniczą i cały czas wilgotną.

Hortensja piłkowana Bluebird – uprawa

Przed posadzeniem hortensji zaleca się uzupełnienie wykopanego dołka torfem o odczynie nieodkwaszonym. To stworzy korzystne środowisko dla korzeni i inicjuje zdrowy rozwój rośliny. Hortensje należy nawozić w okresie od maja do połowy lipca, przeprowadzając 2-3 nawożenia. Zaleca się korzystanie z dedykowanych nawozów do hortensji, których skład jest zoptymalizowany pod względem potrzeb tych urokliwych krzewów. Na wiosną hortensja piłkowana Bluebird powinna być przycinana. Robi się to zazwyczaj w marcu lub kwietniu, przed pojawieniem się nowych pąków.

Hortensje piłkowane Bluebird – zimowanie 

Ta odmiana hortensji piłkowanej przepięknie kwitnie od czerwca aż do października. Nie jest to jednak roślina mrozoodporna. Przed nadejściem zimowej aury zaleca się osłonięcie nadziemnej części krzewu. Można do tego użyć na przykład igliwia lub geowłókniny. Taka ochrona zapewni hortensji Bluebird optymalne warunki do przetrwania niskich temperatur.

Hortensje piłkowane Bluebird sadzonki – sklep ogrodniczy online Garden Park.

 

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: nie pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka P9 (pojemność 0,5 litra)

Opis

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny