Żagwin ogrodowy "Mid Blue"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9718
4,90 zł

Żagwin Mid Blue

Żagwiny to jedne z najbardziej pożądanych bylin.

Żagwin Mid Blue - opis

Żagwin ogrodowy Mid Blue to jedna z najpiękniejszych bylin, którą możemy wysadzić w naszym ogrodzie. W momencie kwitnienia nie ma drugiej takiej rośliny z tak dużą ilością kwiatu. Żagwin jest typową rośliną skalną, nie wymaga podlewania. Najlepiej rośnie w podłożu przepuszczalnym na stanowisku słonecznym. Żagwin kwitnie na przełomie maja i czerwca rodząc tysiące fioletowo-niebieskich kwiatów. 

Żagwin - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie pH 6-7.

Żagwin - zastosowanie

Żagwin jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze.

Wysokość: 10 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.