Tojeść ciemnopurpurowa

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
5,50 PLN

Tojeść ciemnopurpurowa

Wyjątkowa bylina o wyprostowanym pokroju

Tojeść - opis byliny

Tojeść ciemnopurpurowa - inaczej Lysimachia atropurpurea to dosyć ciekawa bylina o niespotykanych kwiatostanach, w kształcie ciemnopurpurowych szyszek. Roślina osiąga około 70 cm wysokości i około 40 cm szerokości. Kwitnie obficie od czerwca do sierpnia. Tojeść nie wymaga opieki więc polecana szczególnie początkującym ogrodnikom oraz osobom, które nie mają czasu na pielegnacje roślin. Ze względu na spektakularne kwitnienie warto umieścić ją w wyeksponowanym miejscu. Bylina wspaniale prezentuje się w zestawieniu z innymi kwitnącymi bylinami oraz z trawami ozdobnymi.

Tojeść ciemnopurpurowa - uprawa

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby.Tojeść nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie.

Tojeść - zastosowanie

Tojeść można sadzić w szpalerach, jako niewysokie, obwódki lub pojedynczo.

Wysokość: 100 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 100 cm
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
lipiec
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielone

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.