Stokezja "Blue Star"

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 96
6,99 PLN

Stokezja to ciekawa bylina, która ceniona jest przede wszystkim za późną porę kwitnienia. Jej niebieskofioletowe osiągają średnicę 10 cm, pojawiają się w lipcu i pozostają na roślinie do końca września. (warto usuwać przekwitnięte kwiatostany gdyż roślina ponawia kwitnienie).

 

Dorasta do 40 cm wysokości i dobrze czuje się zarówno na rabatach jak i w ogrodach skalnych. Jest rośliną niekłopotliwą, łatwą w uprawie, przyciąga zarówno pszczoły jak i motyle. 

 

Lubi miejsca słoneczne lub półcieniste, gleba powinna być przepuszczalna i lekko żyzna. Na zimę roślinę warto okryć ją suchymi liśćmi.

 

Wysokość: 30-40 cm
Rozstaw:

20 cm

Stanowisko: słoneczne
Gleba: wilgotna, ogrodowa
Odczyn gleby: lekko zasadowa
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie:  

 

wysokość docelowa
od 30 do 40cm
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
lipiec
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielone
Ocena 
leon 2018-03-08

Jak tylko przyjedzie dodam kolejny komentarz

Napisz swoją opinię !

Tagi:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.