Trawa Imperata "Red Baron"

Kod Produktu: DONICZKA P9 (0,6 Litra)
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 (0,6 Litra)586
8,90 zł

Trawa Imperata Red Baron

Trawa o ciemno czerwonej barwie.

Trawa imperata - opis byliny

Trawa czerwona "Red Baron" (Imperata cylindrica 'Red Baron') to rozłogowa, dość wolno rosnąca odmiana. Ma niezwykłą barwę liści, które początkowo są czerwone tylko na wierzchołkach, a w miarę upływu czasu przebarwienie rozszerza się do dołu i przybiera coraz intensywniejszą barwę. Jesięnią natomiast stają się mocno purpurowe. Trawa Red Baron wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej o stałej wilgotności. Roślina jest bardzo wrażliwa na niską temperaturę, dlatego też należy ją zbezpieczyć przed nadejściem zimy.

Trawa – uprawa oraz pielęgnacja

Trawe wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby wysadzać ją porą wieczorową lub wczesno poranną. to odmiana o niewielkich wymaganiach, jak na roślinę skalną przystało. Dobrze rośnie na suchych lub średnio wilgotnych glebach o przeciętnej żyzności. Najlepiej rozwija się w miejscu nasłonecznionym i ciepłym. Jest całkowicie mrozoodporny.

Trawa - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki - razem zawciągiem nadmorskim czy przetacznikiem.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

20 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
Ocena 
2019-09-27

Polecam każdemu kto lubi kolorowe trawy

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.