Muhlenbergia capillaris

Kod Produktu:
Dostępność: 48
7,49 PLN

Muhlenbergia Capillaris

Trawa o puszystym i barwnym wyglądzie

Muhlenbergia- opis

Przyostnia włosowata (Muhlenbergia Capillaris) - to niezwykła, wyjątkowa trawa o egzotycznej urodzie. Dorasta do 60 - 80 cm wysokości. Kwitnie około dwóch miesięcy na różowo, jesienią zaś przebarwia się na szaro. Rośnie na stanowisku słonecznym na glebie przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej lub suchej. Toleruje okresy suszy. Zaleca się odpowiednio okryć roślinę przed zimą lub sadzić w pojemniku i pod koniec jesieni przenieść do chłodnego pomieszczenia;

Muhlenbergia – pielęgnacja i uprawa

Warto nawozić przelot wiosną aby wspomóc jej rozwój. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Muhlenbergia - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy Idealna do ogrodów przydomowych oraz tematycznych.

Nazwa łacińska: MUHLENBERGIA CAPILLARIS

Wysokość: 100 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

Tagi:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.