Pigwowiec "Yukigoten"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9576
7,90 zł

Pigwowiec Okazały "Yukigoten"

Niezwykle malownicza roślina będąca symbolem Prowansji o intensywnym kolorze i wyjątkowo mocnym, przyjemnym zapachu, nada Twojemu ogrodowi nutkę romantyczności.

Pigwowiec Yukigoten - opis

Pigwowiec to średnio wysoki krzew o dekoracyjnych kwiatach i aromatycznych owocach. Osiąga do 120cm wysokości i podobnej szerokości. Roślina rośnie dość szybko, przyrastając do 10cm na rok.Cechą charakterystyczną tej odmiany są biało - zółte kwiaty,które przyciągają wzrok każdego.Pigwowce to idealne rośliny dla osób zabieganych - nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, skomplikowanego cięcie czy oprysków prewencyjnych przez co po posadzeniu możemy cieszyć się jej urodą. Odporny na suszę i zanieczyszczenia powietrza.

Pigwowiec - uprawa

Pigwowca przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Pigwowiec okazały "Yukigoten" - ulubione stanowisko

Idealny do ogrodów przydomowych. Nadaję się do tworzenia drzewek bonsai. Nazwa łacińska: Chaenomeles speciosa 'Yukigoten'

Wysokość:  1,5 m
Rozstaw: 150 cm
Stanowisko: słoneczne,półcień,cień
Gleba: każda
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.