Pigwowiec "Fire Dance"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9924
7,90 zł

Pigwowiec Pośredni "Fire Dance"

Roślina ta jest wyjątkowa ze względu na owoc. Owoce pigwowca często wykorzystywane są do robienia nalewek, przetworów a także jako dodatek do ciast oraz popularnej herbaty.

Pigwowiec Fire Dance - opis

Pigwowiec Fire Dance to niewysoki krzew o dekoracyjnych kwiatach i aromatycznych owocach. Dorasta do 150 cm wysokości oraz podobnej szerokości. Roślina rośnie dość szybko, przyrastając do 30 cm rocznie. Cechą charakterystyczna tej odmiany są czerwone kwiaty, które przyciągają wzrok każdego przechodnia. Odporny na suszę i zanieczyszczenia powietrza.

Pigwowiec - uprawa

Pigwowca przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Pigwowiec pośredni "Fire Dance" - ulubione stanowisko

Pigwowiec to niezwykle wdzięczna odmiana, której największą zaletą jest łatwość w uprawie. Aby pigwowiec rozwijał się jak najlepiej należy zapewnić mu stanowisko słoneczne,ciepłe i lekko wilgotne, ale przepuszczalne podłoże.

Idealny do ogrodów przydomowych. Nadaję się do tworzenia drzewek bonsai.

Nazwa łacinska : Chaenomeles superba "Fire Dance".

Wysokość:  1,5 m
Rozstaw: 150 cm
Stanowisko: słoneczne,półcień,cień
Gleba: każda
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kolor kwiatu
czerwony

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.