Pieris Japoński "Valley Rose"

Kod Produktu: Doniczka p9 (9cmx9cm)
Dostępność: 950
11,99 PLN

Pieris Japoński Valley Rose - krzew o różowym kwiecie

Oryginalny krzew z rodziny wrzosowatych o wyjątkowo egzotycznej urodzie. Pod oryginalną nazwą kryje się rzeczywiście zaskakująca roślina. Liście wielu drzew i krzewów jesienią z zielonych stają się czerwone, a u pierisów odwrotnie.

Pieris Japoński

Barwa liści zmienia się na wiosnę i to z czerwonej na zieloną. Zimozielony, zwarty gęsty krzew o kulistym pokroju osiągający maksymalnie około 1,0 m wysokości. Liście lancetowate, ciemno - zielone, , wąskie, długie na 5 do 10 cm, skupione na szczytach pędów w okółkach

Pieris Japoński Valley Rose - uprawa oraz zastosowanie

Młode przyrosty czerwone, z wiekiem jaśniejące. O urodzie pierisów decydują też okazałe kwiatostany złożone z drobnych, beczułkowatych kwiatów skupionych w przewisające wiechy. Odmiana Valley Rose odróżnia się kolorem kwiatów, ciemno czerwone pąki kwiatowe po otworzeniu ukazują ciemnoróżowe kwiaty . Rozwijają się wcześniej, bo już pod koniec kwietnia. Szczególnie efektowne są starsze krzewy, bo kwitną bardzo obficie. Pierisy lubią kwaśną glebę… Te piękne krzewy wymagają gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych, z dużą zawartością próchnicy. Większość pierisów lubi miejsca w pełnym słońcu, niektóre tolerują światło rozproszone. Stanowisko musi być dobrze osłonięte od wiatru. Wiosną, gdy są zapowiadane przymrozki, warto okrywać całe rośliny siatką cieniującą, lub agrowłókniną, zabieg ten się stosuje u roślin młodych. Pierisy przycinamy wiosną… W kwestii cięcia pierisy nie różnią się od większości roślin. Cięcie formujące wykonujemy wczesna wiosną. Pamiętajmy, żeby nie sięgać po sekator w okresie jesieni. Cięcie jesienne pobudza roślinę do wzrostu, a zima tego nie chcemy.

Pieris japoński - zastosowanie

Krzew sprawdzi się w ogrodach przydomowych oraz w ogrodach tematycznych. Warto sadzić go w sąsiedztwie innych pierisów oraz hortensji. Pierisy lubią kwaśne, próchnicze podłoże, dlatego doskonale nadają się do uzupełnienia rabat z wrzosami, wrzośćcami, różanecznikami, czy azaliami. Dobrze wyglądają też w towarzystwie iglaków i innych roślin zimozielonych - ostrokrzewów, bukszpanów, laurowiśni.

Nazwa łacińska: Pieris Japonica Valley Rose

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie

.

wysokość docelowa
od 80 do 120 cm
rozstaw
100 cm
stanowisko
słoneczne
odczyn gleby
ph 4,5.0-6.0
podlewanie
pełna
zapach
brak
cięcie
brak
gleba
przepuszczalna
kwitnienie
kwiecień
dodatkowe
zimozielona
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielony
pokrój
kulisty
Ocena 
Barbara 2018-03-07

rośliny przyszły w dobrym stanie ze zdrowym korzeniem.

Napisz swoją opinię !

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.