Perukowiec Podolski "ROYAL PURPLE" - CZERWONOLISTNY

16,00 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Perukowiec Podolski "Royal Purple"

Oryginalny krzew z rodziny wrzosowatych o wyjątkowo egzotycznej urodzie. Pod oryginalną nazwą kryje się rzeczywiście zaskakująca roślina. Liście wielu drzew i krzewów jesienią z zielonych stają się czerwone, a u pierisów odwrotnie.

Perukowiec - opis

Perukowiec "Royal Purple" jest jedną z najbardziej rozpoznawanych roślin o czerwonym wybarwieniu. Jest krzewem dorastającym do 3 metrów wysokości i ok. 2 szerokości. Cechą charakterystyczną są purpurowe liście, które pokrywają całą roślinę. Wiosną młode przyrosty wybarwiają się w tonacji krwisto czerwonej, z biegiem czasu delikatnie bordowieją. Na przełomie czerwca i lipca rodzi czerwone peruczki, dzięki którym zawdzięcza swoją nazwę. Perukowca wysadzamy na stanowisku słonecznym, dzięki czemu nabierze bardziej intensywnych kolorów. Najlepiej rozwija się na glebach przepuszczalnych, o małej wilgotności dzięki czemu znajduję zastosowanie zarówno na terenach miejskich, jak i w ogrodach przydomowych.Jeżeli chcemy mieć w ogrodzie roślinę o ciekawej kolorystyce, która wyróżni się na tle zieleni powinniśmy zastanowić się nad zakupem perukowca. Perukowiec "Royal Purple" jest jedna z niewielu roślin, które swój atrakcyjny wygląd i kolorystykę utrzymuję przez cały sezon od wiosny do pierwszych przymrozków.

Perukowiec - uprawa oraz zastosowanie

Perukowce nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany perukowcom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu. W drugiej połowie roku nie podajemy odżywek azotowych. Roślina powinna przygotowywać się do zimowego spoczynku, dlatego nie pobudzamy jej wzrostu.

Perukowiec - zastosowanie

Krzew sprawdzi się w ogrodach przydomowych oraz w ogrodach tematycznych. Warto sadzić go w sąsiedztwie innych krzewów o podobnej wysokości oraz barwie.

Nazwa łacińska: Pieris Japonica Debutante

Wysokość: 200 - 300 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie

.

Doniczka C1,5 (1,5 litra)

Opis

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
czerwony