Barbula klandońska "HEAVENLY BLUE"

18,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Barbula klandońska Heavenly Blue

Barbula klandońska Heavenly Blue (Caryopteris clandonensis) to idealna roślina ogrodowa jeśli marzysz o barwnym ogrodzie pachnącym miododajnymi kwiatami. Cieszy się uznaniem ogrodników ze względu na swoje późne kwitnienie. Na przełomie sierpnia i września, kiedy większość kwiatów jest już przekwitłych, barbula klandońska Heavenly Blue wybucha jaskrawym, niebieskofioletowym kolorem i tak prezentuje się aż do października! Jest to wyjątkowo piękny ogrodowy krzew o kopulastym kształcie. Dorasta do około 90 cm wysokości i podobnej szerokości. 

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w ofercie także inne odmiany barbuli jak np. barbula klandońska Worcester Gold – żółtolistna lub barbula klandońska Hint of Gold.

Barbula klandońska Heavenly Blue – stanowisko

Aby Barbula klandońska Heavenly Blue zachwycała nawet wczesną jesienią należy zapewnić jej dużo słońca, czyli trzeba jej wybrać stanowisko słoneczne. Jeśli jednak posadzisz ją w półcieniu również sobie poradzi. Dodatkowo ta kwitnąca roślina ogrodowa lubi zaciszne miejsca. Jeśli zadbasz o to, możesz liczyć na obfite kwitnienie.

Barbula klandońska Heavenly Blue – uprawa

Barbula klandońska Heavenly Blue to dość mała roślina ogrodowa. Jej rozmiar, a także zdolność do przetrwania w warunkach niskiej wilgotności sprawiają, że to często wybierany krzew. Jest to krzew do małych ogrodów, na skalniaki, rabaty. To także świetna roślina dosadzenia w dużych donicach na tarasach. Zaletą krzewu jest też to, że nie wymaga częstego podlewania. Nie jest również wybredny jeśli chodzi o glebę. Barbula klandońska Heavenly Blue lubi glebę piaszczystą, gliniastą, gliniasto-piaszczystą, próchniczną, przeciętną ogrodową, przepuszczalną i żyzną o pH lekko kwaśnym, obojętnym lub zasadowym.

Barbula klandońska Heavenly Blue – zimowanie

Barbula klandońska dobrze znosi suszę, ale nie jest w pełni mrozoodporna. Zimą należy zabezpieczyć krzew przed niskimi temperaturami. Jak? Na przykład okrywając go agrowłókniną i usypując kopczyk z grubej warstwy liści, ziemi ogrodowej lub kompostu. Na początku sezonu wegetacyjnego można zastosować nawóz wieloskładnikowy dedykowany dla roślin kwitnących.

Barbula klandońska Heavenly Blue sadzonki – sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

Doniczka P9 (poj. 0,5 litra)
174 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
niebieski