Żywotnik zachodni Golden Tuffet
Żywotnik zachodni Golden Tuffet cena
Żywotnik zachodni Golden Tuffet sadzonki
Żywotnik zachodni Golden Tuffet gdzie kupić
Żywotnik zachodni Golden Tuffet
Żywotnik zachodni Golden Tuffet
Żywotnik zachodni Golden Tuffet sadzonka
Żywotnik zachodni Golden Tuffet
Żywotnik zachodni Golden Tuffet cena
Żywotnik zachodni Golden Tuffet sadzonki
Żywotnik zachodni Golden Tuffet gdzie kupić
Żywotnik zachodni Golden Tuffet
Żywotnik zachodni Golden Tuffet
Żywotnik zachodni Golden Tuffet sadzonka

Żywotnik Zachodni (Thuja) Golden Tuffet

19,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Żywotnik zachodni (Thuja) Golden Tuffet

Żywotnik zachodni Golden Tuffet (thuja occidentalis) to niewielki, kulisty krzew do ogrodu o oryginalnym wyglądzie. Jest to ogrodowa roślina iglasta należąca do rodziny cyprysowatych. Ma zwarty, kulisty kształt, który przypomina okrągłą, puchatą poduszkę. Młode pędy i łuski (igiełkowate) mają żółtopomarańczowy kolor. Utrzymuje się on również w czasie zimy. Warto wiedzieć, że żywotnik zachodni Golden Tuffet rzadko wytwarza szyszki. Gdy się pojawiają są małe, kuliste i zielone. Jest to wolno rosnący krzew, co sprawia, że jest odpowiedni do małych ogrodów lub miejsc, gdzie wskazane są niskie i zwarte drzewka. Roślina ta osiąga zazwyczaj wysokość od 30 do 60 cm. Żywotnik zachodni Golden Tuffet to wyjątkowo często wybierana roślina do ogrodu. 

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w ofercie także inne sadzonki niskich iglaków. Popularnością cieszą się m.in. cyprysik groszkowy Sungold, świerk biały Rainbow's End, czy jałowiec płożący Jade River.

Żywotnik zachodni Golden Tuffet - stanowisko

Ze względu na swój kompaktowy rozmiar i piękne igły, żywotnik zachodni Golden Tuffet jest często wybierany jako roślina ozdobna do ogrodów przydomowych i na skalniaki. Pasuje też do ogrodów japońskich i sprawdza się również jako roślina kontenerowa. Żywotnik zachodni najlepiej się czuje na stanowisku słonecznym, ale całkiem nieźle też będzie rosnąć w miejscu półcienistym.

Żywotnik zachodni Golden Tuffet - uprawa

To roślina, która nie ma szczególnych wymagań, ale warto mu zapewnić glebę żyzną i umiarkowanie wilgotną. Nie trzeba go przycinać, chyba że chcesz nadać mu kształt. Ważne jest, aby to robić wczesną wiosną przed rozpoczęciem aktywnego wzrostu. Unikaj przycinania zbyt blisko okresu zimowego. Mrozy mogą spowodować uszkodzenie pędów. Dobrze pamiętać, że rośliny iglaste, takie jak żywotnik zachodni Golden Tuffet, stanowią trwały element krajobrazu i przy minimum zaangażowania mogą być efektowną ozdobą ogrodu przez wiele lat.

Żywotniki zachodnie Golden Tuffet - zimowanie

Żywotniki to rośliny mrozoodporne do ogrodu. Mogą przetrwać nawet bardzo mroźne zimy zachowując przy tym swój ładny kolor. Nie wymagają one też szczególnej opieki w okresie zimowym. Ważne jest jednak, aby monitorować stan roślin i reagować na ewentualne problemy, takie jak np. susza zimowa lub uszkodzenia spowodowane siarczystym mrozem, aby pomóc im zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
Doniczka C1,5 (poj. 1,5 litra)
460 Przedmioty

Opis

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię