Żywotnik zachodni " Woodwardi"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9527
12,00 zł

Żywotnik zachodni Woodwardi

Odmiana Woodwardi to obok "Amber Glow" jedna z najładniejszych odmian żywotnika.

Żywotnik - opis

Thuja 'Woodwardi' nazywana również żywotnikiem zachodnim to bardzo wolno rosnąca odmiana thuji. Doskonale nadaje się do nasadzeń na nieformowane żywopłoty, ale świetnie będzie się też prezentować w ogródku skalnym lub w doniczce, którą można umieścić na tarasie. Przyjmuje kształt kulisty. Potrzebuje gleby żyznej, wapiennej i wilgotnej o odczynie kwaśnym. Jest rośliną odporną na mróz i cały czas zieloną.

Żywotnik - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Żywotnik - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 100 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Lato
dodatkowe
zrzuca liście na zimę

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.