Jodła Koreańska - Sadzonka 40 - 50 cm

Kod Produktu: doniczka C 1,5
Dostępność: 0
mpndoniczka C 1,5335
13,50 zł

Jodła koreańska

Cudowna odmiana Jodły o przepięknych niebiesko-szarych szyszkach.

Jodła koreańska - opis

Jodła koreańska to wysokie drzewo o regularnej, stożkowej koronie i błyszczących, krótkich igłach z wierzchu ciemno - zielonych, od spodu z białym nalotem. Dorasta do około 10 metrów. Igły są gęsto, promieniście osadzone wokół pędów. Młode przyrosty w odcieniu złocistym. Największą ozdobą jodły koreańskiej są pięknie ubarwione szyszki w różnych odcieniach fioletu o długości od 4 do 7 cm pojawiające się już na stosunkowo młodych roślinach. Preferuje stanowiska słoneczne, lub półcieniste, dostatecznie wilgotne.Idealna do ogrodów przydomowych, nawet tych niedużych, do ogrodów japońskich oraz do nasadzeń w miejscach reprezentacyjnych.

Jodła - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia.Jodłę nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Jodła - zastosowanie

Jako oryginalna miniatura idealny do ogrodów skalnych, niewielkich kompozycji, nasadzeń pojemnikowych.

Wysokość: 10 m
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.