Wisteria floribunda "Domino" Glicynia

Wisteria floribunda Domino
  • Wisteria floribunda Domino
Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 0
34,00 PLN

Wisteria kwiecista Domino - Glicynia

W wielu krajach Europy wisterie pokrywają ściany domów zwartą zielenią na wysokość kilku metrów, obsypane zaś masą ametystowych kwiatów przedstawiają widok niezapomniany.

Wisteria kwiecista - egzotyczne pnącze

Glicynia kwiecista "Domino", atrakcyjna odmiana dwukolorowej Wisterii japońskiej która posiada jasnofioletowe z jasną podstawą kwiaty które są zebrane w długie kwiatostany, które pojawiają się w maju oraz w sierpniu. Pierzaste liście zielone latem, a żółte jesienią wyglądają egzotycznie i gęsto pokrywają roślinę. Pnącze osiągające 4 metry wysokości dzięki temu jest idealna do małych ogrodów, preferuje stanowisko słoneczne oraz glebę umiarkowanie żyzną, średnio wilgotną, przepuszczalną.

Wisteria kwiecista – pielęgnacja

Wiosną możemy, lecz nie musimy wykonać cięcie prześwietlające. Roślina wspaniale się zagęszcza nawet nie przycinana. Oczywiście jeżeli chcemy nadac roślinie odpowiedni kształt np. drzewka, musimy sięgnąć po sekator i wykonać odpowiednie cięcie. Wisteria dobrze je znosi, także nie musimy sie martwić o następstwa usuwania poszczególnych pędów. W pierwszych dwóch latach należy wisterię otoczyć zwiekszoną opieką. Należy zapewnić jej wilgotne podłoże i w czasie wiosennych przymrozków delikatnie okryć. Po okresie 2,3 latch roślina staje się coraz mniej podatna na przymrozek.

Wisteria kwiecista - gdzie ją wysadzać?

Polecana na wszelkiego rodzaju ogrodzenia, balkony. Będzie pięknie zdobić każdy, nawet najmniejszy ogród.

Nazwa łacińska : Wisteria floribunda Domino

Wysokość: 400 cm
Rozstaw:

 200 cm

Stanowisko: słoneczne
Gleba: żyzna, wilgotna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: częste
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: pielęgnacyjne

 

 

wysokość docelowa
powyżej 200 cm
stanowisko
słoneczne
kwitnienie
maj
kolor kwiatu
fioletowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielone
pokrój
pnącze

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.