Perovskia "Blue Spire"

16,90 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Perovskia Blue Spire

Perovskia Blue Spire (łac. perovskia atriplicifolia Blue Spire) to oryginalny i długo kwitnący krzew do ogrodu. Jego fioletowo-niebieskie kwiaty zachwycają wyglądem i zapachem od lipca aż do października. Są zebrane w długie, kłosowate kwiatostany, które osiągają ponad 30 cm. Natomiast wysokość krzewu to zazwyczaj około 1 m, przy nieco mniejszej szerokości.
Krzew Perovskia Blue Spire wyróżniają również liście. Pokryte są delikatnym srebrzystym meszkiem. To wszystko sprawia, że Perovskia jest rośliną wyjątkową i zasługującą na miejsce w każdym ogrodzie. 

Perovskia Blue Spire wyglądem przypomina lawendę, z kolei zapachem jest zbliżona do szałwii. Ten długo kwitnący krzew doskonale współgra z innymi elementami ogrodu. Tworzy harmonijne kompozycje zarówno z ozdobnymi trawami, jak i niskimi bylinami.

Sadzonki Perovskii Blue Spire – stanowisko

Perovskia Blue Spire to roślina, która najlepiej rozwija się w nasłonecznionych miejscach. W kwestii gleby krzew preferuje suche i umiarkowanie żyzne podłoża. Wybierając miejsce pamiętaj, że dla tej rośliny najodpowiedniejsza jest południowa strona świata.

Perovskia Blue Spire – uprawa

Warto podkreślić, że Perovskia jest rośliną niezwykle łatwą w pielęgnacji. Jednak nie można zapomnieć o tym jak duże znaczenie ma wybór gleby. Perovskia Blue Spire nie będzie dobrze się czuć na zbyt żyznych i wilgotnych podłożach. W takich warunkach może stracić swój harmonijny pokrój, a jej pędy zaczną się uginać. Głównym zabiegiem po zimie jest przycięcie zeszłorocznych pędów. Ten zabieg pozwala zachować roślinie zdrowy wygląd. 

Perovskie Blue Spire – zimowanie 

Perovskia Blue Spire są to krzewy odporne na mróz. Trzeba jednak pamiętać, że w trudnych zimowych warunkach mogą przemarzać. Żeby zabezpieczyć rośliny przed dużymi mrozami zaleca się przysypanie ich nasad warstwą kory lub innego osłonowego materiału.
Perovskia ładnie się prezentuje przez cały rok. To zasługa jej srebrzystych pędów, które nawet zimną tworzą wyjątkową ozdobę ogrodu.

Perovskie Blue Spire sadzonki – sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 150 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
Doniczka P9 (poj. 0,5 litra))

Opis

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski