Heptakodium chińskie

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2353
19,00 zł

Heptakodium chińskie

Cudowna odmiana kaliny o dużych kwiatach.

Heptakodium chińskie - opis

Heptakodium Chińskie - to roślina kolekcjonerska, bardzo trudna do kupienia. Staje się coraz bardziej modna. Jest to duży i szybko rosnący krzew, zrzucający liście. Z wiekiem tworzy zwykle kilkupniowe formy drzewkowate o wyprostowanym pokroju. Może być również prowadzony w formie jednopniowej. Charakterystyczna dla tego gatunku jest silnie łuszcząca się jasna kora. Liście są jajowate z zaostrzonym wierzchołkiem. Jego atutem jest bardzo ozdobne kwitnienie - na biało oraz owocowanie - na karmazynowy kolor. Kwiaty ukazują się wyjątkowo późno, bo dopiero we wrześniu. Są białe, drobne, czteropłatkowe i przyjemnie pachną. Umieszczone są w gęstych, licznych wiechach na końcach pędów.

Heptakodium - pielęgnacja

Wykonujemy jedynie cięcie formujące. Heptakodium nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany heptakodium powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Heptakodium chińskie - zastosowanie

Heptakodium sprawdzi się dosłownie w każdym ogrodzie ze względu na swój ciekawy pokrój oraz żywe barwy kwiatów.

Wysokość: 300 cm
Rozstaw:

180 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały
kolor kwiatu
wielobarwny
kolor kwiatu
czerwony
Ocena 
2020-01-28

Posadzone, zdrowa sadzonka. Dziękuje

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.