Hortensja bukietowa 'BOMBSHELL'®

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9195
12,49 zł

Hortensja bukietowa Bombshell

Hortensja bukietowa Bombshell jest absolutną nowością wśród hortensji. Odmiana nie do zdobycia w polskich sklepach.

Hortensja bukietowa - opis

"Bombshell" to wyjątkowa odmiana hortensji miniaturowej o kredowo - białych, dużych, stożkowatych kwiatach i zwartym pokroju osiągająca 100 cm wysokości i tyle też samo szerokości. Kwitnie bardzo długo i obficie (od lipca do października). W porównaniu do innych hortensji bukietowych zaczyna kwitnienie stosunkowo wcześnie.

Hortensja bukietowa – pielęgnacja

Z racji, że hortensje kwitną na pąkach zawiązanych pierwszego roku. W młodych roślinach cięcie pozwala uformować roślinę (np. na drzewko) lub ją zagęścić, jeżeli ma tworzyć gęsty krzew. U starszych okazów wykonujemy przycinanie prześwietlające.

Hortensja bukietowa - gdzie wysadzać?

Hortensje ogrodowe oraz bukietowe to rośliny, które doskonale wpasują się w kolorystykę oraz krajobraz każdego nawet najbardziej wymagającego ogrodu.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea paniculata Bombshell .

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne/półcień
Gleba: żyzna
Odczyn gleby: kwaśna
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: silne/wiosna
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
kwaśny
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
biały
Ocena 
2016-11-16

Super hortensja, wszystkie sąsiadki zazdrościły, niestety nie umiałam dochowac tajemnicy gdzie kupiłam, i one też tutaj kupiły

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.