Dereń Biały "ELEGANTISSIMA" - DWUKOLOROWY LIŚĆ, KRZEW NA ŻYWOPŁOT

Dereń elegantissima sadzonki
  • Dereń sklep
  • Dereń biały na żywopłot
  • Dereń sadzonka
  • Dereń cena
  • Dereń elegantissima sadzonki
Kod Produktu: Doniczka p9 (0,6 litra)
Dostępność: 36
mpnDoniczka p9 (0,6 litra)188
12,90 zł

Dereń biały Elegantissima

Jedna z niewielu roślin efektownie wyglądających również zimą ze względu na jaskrawo - czerwone gałęzie wspaniale kontrastujące ze śnieżną bielą

Dereń Elegantissima - opis rośliny

Osiąga do 3 m wysokości i bardzo szeroko rozrasta się na boki. Liście mają kształt jajowaty, długość od 4 do 8 cm. Młode pędy i stare gałęzie są mocno błyszczące i przybierają jesienią kolor czerwono - fioletowy. Zimą ich barwa zmienia się na jaskrawo - czerwone. Zaczyna kwitnąć na przełomie maja i czerwca. Kwiaty są żółte, zebrane w płaskie blachogrona o średnicy około 5 cm. Owoce są białe, dojrzewają od sierpnia do października.

Dereń biały - pielęgnacja

Dobrze znosi cięcie i formowanie. Roślina stosunkowo łatwa w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak ceni sobie gleby wilgotne, a nawet podmokłe. Jest w pełni odporny na mrozy, a także na suszę. Najładniej przebarwia się rosnąc w słonecznym miejscu. Najefektowniej wygląda jesienią i po zrzuceniu liści ze względu na jaskrawo - czerwone gałęzie.

Dereń Elegantissima - zastosowanie

Idealny do nasadzeń pojedynczych, jak i na żywopłoty. Wystarczy jedynie odrobina śniegu, aby nasz ogród zamienił się w baśniową krainę. Jeżeli odpowiednio dobierzemy do niego trawy, byliny i krzewy nawet o tej porze roku będzie zachwycał pięknem. W mroźne dni czerwone gałęzie derenia ożywią ogród swymi jaskrawymi barwami.

Nazwa łacińska : Cornus Alba Elegantissima

 

 

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 80-100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
Ocena 
2020-10-29

Zdrowe sadzonki, dobrze ukorzenione

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.