Zawciąg nadmorski "Ornament"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9919
4,99 zł

Zawciąg nadmorski "Ornament"

Bylina o trójkolorowych kwiatach, tworząca zwarte poduchy.

Zawciąg Ornament - opis rośliny

Zawciąg nadmorski “Ornament” to zimozielona, trójkolorowa bylina osiągają maksymalnie 30 cm. Zawciąg nadmorski tworzy zwarte, soczysto zielone poduchy złożone z wąskich liści. W maju nad kępy liści w masowych ilościach wyrastają piękne trójkolorowe kwiatostany na krótkich łodyżkach. Zawciąg 'Ornament' jest gatunkiem o bardzo małych wymaganiach. Lubi gleby suche i jałowe, a najlepiej rośnie i kwitnie w miejscach słonecznych. Jest w pełni mrozoodporny. Jest to idealna roślina na skalniaki obwódki i rabaty.

Zawciąg nadmorski – pielęgnacja

Zawciąg nie jest rośliną wymagającą, dlatego wystarczy tylko sporadyczne nawożenie potasem oraz i magnezem w okresie wiosennym. Nie wymaga również cięcia.

Zawciąg nadmorski - gdzie wysadzać?

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki - razem zawciągiem nadmorskim czy przetacznikiem. Uroczo będzie wyglądać też przewieszając się na kaskadach.

Więcej o bylinach...

Nazwa łacińska : Armeria maritima Ornament

Wysokość: 30 cm
Rozstaw: 20 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna
Odczyn gleby: tolerancyjna
Podlewanie: sporadycznie
Mrozoodporność: tak
Zapach: brak
Cięcie: wiosną
Ocena 
2020-10-14

Polecam .Dostawa w terminie i dobrze towar zabezpieczony przed uszkodzeniem

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.