Liatra kłosowa kobold
Liatra Kobold cena
Liatra Kobold cena
Liatra Kobold sklep
Liatra Kobold sadzonka
Liatra kłosowa kobold sadzonka
Liatra kłosowa kobold cena
Liatra kłosowa kobold sklep
Liatra kłosowa kobold
Liatra Kobold cena
Liatra Kobold cena
Liatra Kobold sklep
Liatra Kobold sadzonka
Liatra kłosowa kobold sadzonka
Liatra kłosowa kobold cena
Liatra kłosowa kobold sklep

Liatra kłosowa Kobold

10,90 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Liatra kłosowa Kobold

Liatra kłosowa (łac. liatris spicata) odmiana Kobold to oryginalna wieloletnia bylina. Wyróżniają ją wyprostowane, sztywne łodygi i okazałe, podłużne kwiatostany. Natomiast liście są trawiaste i przypominają puszyste kłosy. Ich ciemnozielony kolor pięknie kontrastuje z fioletowoliliowymi kwiatami. Zwykle te kwitnące rośliny ogrodowe rosną nieco ponad 50 cm. Wybierając sadzonki liatriy kłosowej trzeba wziąć pod uwagę, że wraz z kwiatostanami może osiągnąć ponad 1 m wysokości. 

Jak rośnie liatra kłosowa Kobold? Roślina rozwija się szybko w imponującą kępę. Jest przy tym obficie obsypana pachnącymi kwiatami, które przyciągają wiele motyli i innych owadów zapylających. Liatra kłosowa zdobi ogród od lipca aż do końca września!

Nasz internetowy sklep ogrodniczy Garden Park ma w ofercie także sadzonki przepięknej liatry kłosowej Alba, która ma biały kolor.

Sadzonki liatry kłosowej Kobold – stanowisko

Jest to niewymagająca roślina do ogrodu. Trzeba jednak pamiętać, że uwielbia ona słońce. Dlatego umieść ją na stanowisku słonecznym, najlepiej od zachodu. Taka ekspozycja zapewni jej pełne nasłonecznienie przez większość dnia. Liatra kłosowa Kobold wspaniale prezentuje się na rabatach oraz w ogrodach w stylu naturalistycznym. Warto też dodać, że ta wieloletnia roślina długo kwitnąca doskonale nadaje się do tworzenia bukietów. Jej kwiatowe maczugi prezentują się zachwycająco w wazonach i zachowują trwałość przez długi czas.

Liatra kłosowa Kobold – uprawa

Liatra kłosowa Kobold najlepiej rośnie w glebie, która jest wilgotna, żyzna, próchnicza i ma dobrą przepuszczalność. Może przetrwać na bardziej suchej i mniej żyznej ziemi, ale w takim przypadku potrzebuje regularnego nawożenia i podlewania. Warto wiedzieć, że roślina nie toleruje ciężkiej gleby gliniastej ani płytko umiejscowionego poziomu wód gruntowych. Dodatkowo, ,liatra kłosowa jest mało podatna na choroby i szkodniki, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjnym wyborem dla ogrodników.

Liatry kłosowe Kobold – zimowanie

Zimowanie tej odmiany liatriy jest praktycznie bezobsługowe. Liatry kłosowe to mrozoodporne rośliny kwitnące w związku z czym nie boją się zimy i nie wymagają specjalnej pielęgnacji w tym czasie. Oczywiście poza koniecznością usunięcia z karpy zeszłorocznych liści. 

Liatra kłosowa sadzonki – sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 40 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
Doniczka P11 (poj. 1 litr)

Opis

kwitnienie
Lato
kolor kwiatu
fioletowy