Głowienka "Rubra"

Kod Produktu: Doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (9x9cm)897
5,99 zł

Głowienka Rubra

Miniaturowa bylina o ciekawym pokroju.

Głowienka - opis byliny

Głowienka wielkokwiatowe "Rubra" to bylina o rubinowych kwiatach dorastająca do 25 cm wysokości. Jej cudowno purpurowe kwiaty są bardzo atrakcyjne dla motyli oraz innych owadów. Wzniesione i owłosione łodygi dorastają do 15-30cm. Głowienka wielkokwiatowa jest bardzo łatwa w uprawie, rośnie praktycznie na każdej glebie ogrodowej. Kwitnie obficie od czerwca do sierpnia. Można wykorzystać ją jako roślinę okrywową do wysadzaniu w grupach i pojedynczo.

Głowienka – uprawa oraz pielęgnacja

Warto nawozić ją wiosną aby wspomóc jej rozwój. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany głowience powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Głowienka - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki - razem zawciągiem nadmorskim czy przetacznikiem. Uroczo będzie wyglądać też przewieszając się na kaskadach.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

20 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2018-03-08

Super prezneutje sie w ogrodzie

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.