Gęsiówka Kaukaska - "Little Treasure White"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9641
4,99 zł

Gęsiówka kaukaska "Little Treasure White"

Krzew o najintensywniejszej, żółtej barwie liści przez cały okres wegetacji

Gęsiówka - opis

Gęsiówka Kaukaska - Arabis caucasica "Little Treasure White" jest niską byliną dorastającą do 10 cm wysokości. Tworzy efektowne poduszki z kwiatów o białym zabarwieniu. Idealnie nadająca się do ogrodów skalnych, rabat, obwódek. Jest tolerancyjna w stosunku do podłoża, powinno się ją sadzić na miejscach słonecznych.

Gęsiówka - pielęgnacja

Gęsiówka dobrze rośnie na przepuszczalnej, suchej i umiarkowanie wilgotnej glebie. Preferuje stanowiska zdecydowanie słoneczne.

Gęsiówka - zastosowanie

Doskonale nadaje się na obwódki, jak i do okrywania niewielkich powierzchni. Jest podstawową wiosenną byliną obok żółtej smagliczki, różowego płomyka i fioletowego żagwinu.

Wysokość: 15 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.