Ogrodowe kwiaty do wazonu

Kwiaty ogrodowe do bukietów

Oto kilka popularnych roślin ogrodowych, które można przenieść z ogrodu do eleganckiej kwiatowej kompozycji.

Róże do klasycznych bukietów

Klasyczny i elegancki efekt dadzą nam królowe ogrodów, czyli róże. Występują w różnych kolorach i odmianach, co pozwala na stworzenie różnorodnych kompozycji.

Lilie

Lilie to eleganckie kwiaty o intensywnym zapachu. Są dostępne w różnych odmianach i kolorach, takich jak białe, różowe, czerwone i pomarańczowe.

Anemony

Zawilce były niegdyś popularnymi kwiatami w ogrodach przydomowych, ale powoli wracają do nich. Cenne są ze względu na wytrzymałość na susze oraz małe wymagania co do gleby. Są dostępne w różnych kształtach i kolorach, takich jak żółte, pomarańczowe, czerwone i białe.

Jeżówki

To kwiaty o mocnych, radosnych kolorach, które dodają energii i radości do bukietu. W zależności od odmiany jeżówki mogą mieć płatki w barwach, takich jak czerwony, różowy, pomarańczowy, żółty i biały.

Goździki

Goździki są kwiatami o intensywnym zapachu i bogatej historii. Są trwałymi kwiatami w bukietach i sprawdzają się w wielu kompozycjach. Występują w różnych kolorach, takich jak czerwony, różowy, biały czy fioletowy.

Tawułka Arendsa

Posiada bardzo finezyjne kwiatostany przypominające wiechy traw, które dodają subtelności i koloru do bukietu. Tawułki są dostępne w różnych kolorach, takich jak biały, różowy, fioletowy i kremowy.

Trawy ozdobne

Kwiatostany traw ozdobnych jak rozplenicy, miskanta czy trawy pampasowej same w sobie są dekoracyjne. Dodają bukietom naturalnego uroku i można je znaleźć w białym, różowym i brązowym kolorze. Po zasuszeniu można je farbować i wykorzystywać w naturalnych kompozycjach z suchych roślin.

Jak przedłużyć trwałość kwiatów w bukiecie

Długo utrzymujące się kwiaty w bukiecie to nie tylko kwestia wyboru gatunków. Istnieje kilka sposobów aby przedłużyć ich trwałość nawet o kilka dni!

Pora zbioru kwiatów do bukietu oraz warunki przechowywania

Kwiaty do bukietu najlepiej zbierać wczesnym rankiem lub podczas chłodnego dnia. Zanim stracą turgor i staną się miękkie.

Jeśli jest sucho, to dzień wcześniej warto podlać kwiaty.

aby zwolnić tempo kwitnienia i przedłużyć trwałość kwiatów, można umieścić kwiaty w chłodnym miejscu do czasu wykonywania bukietu.

Cięcie ostrym narzędziem

Poszarpane końce łodyg utrudniają kwiatom pobieranie wody, dlatego cięcie zawsze należy wykonać ostrym nożem lub sekatorem. A kwiaty natychmiast przełożyć do chłodnej wody, aby jak najkrócej były wystawione na działanie powietrza.

Końcówki łodyg przycina się pod kątem, aby zwiększyć powierzchnię chłonącą wodę. Zabieg można powtarzać co kilka dni, aby dłużej utrzymać świeżość kwiatów.

Ograniczanie rozwoju bakterii

Do wody do bukietów można dodać pół łyżeczki chloru, który ograniczy rozwój bakterii gnilnych. Dodatkowo w wazonach należy wymieniać wodę codziennie na świeżą.

Jak utrzymać bukiet z żywych kwiatów jak najdłużej

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc przedłużyć trwałość kwiatów w bukiecie

Czyste naczynie i łodygi

Aby zapobiec rozwojowi bakterii gnilnych należy usunąć z łodyg liście znajdujące się pod lustrem wody.

Upewnij się, że naczynie, w którym umieszczasz kwiaty, jest czyste, aby uniknąć zanieczyszczenia i rozwoju bakterii. Można nawet przed włożeniem bukietu umyć je wodą z dodatkiem chloru.

Specjalna pożywka dla kwiatów do wody

Można dodać specjalne środki do wody, które zawierają substancje odżywcze dla kwiatów. Przy ich stosowaniu należy postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby zachować odpowiednie proporcje.

W chłodnym miejscu kwiaty dłużej się utrzymują

Unikanie bezpośredniego słońca i źródeł ciepła. Wystarczy umieścić bukiet w miejscu, gdzie nie będzie narażony na bezpośrednie działanie słońca lub blisko źródeł ciepła, takich jak grzejniki. Nadmierna ekspozycja na ciepło przyśpiesza więdnięcie kwiatów.

Unikaj owoców

Nie umieszczaj kwiatów obok dojrzałych owoców, ponieważ uwalniają one etylen, który może przyspieszyć proces starzenia się kwiatów.

To tylko kilka przykładów kwiatów ogrodowych, które nadają się do bukietów. Istnieje wiele innych kwiatów, które możesz wykorzystać, w zależności od swoich preferencji dotyczących kolorów, zapachów i stylu bukietu. Zachowując podane wyżej wskazówki można przedłużyć trwałość bukietu z kwiatów ogrodowych nawet o kilka dni i cieszyć się pięknem kwiatów przez dłuższy czas.

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.