Krzewuszka Cudowna "Tango"

10,00 zł
Brak podatku
Niedostępny

Powiadom mnie, gdy będzie dostępny

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Krzewuszka cudowna "TANGO" to piękny, gęsto rosnący krzew. Kwitnie obficie w maju i czerwcu, obyspany różowym kwieciem pięknie prezentuje się na zielonym tle innych roślin. Jest to roślina polecana szczególnie do ogrodów, w którym znajdują się inne krzewuszki i niskie krzewy liściaste. Rośnie na każdej glebie, kwitnie równie dobrze na stanowiskach słonecznych jak i cienistych. Wymaga corocznego cięcia.

Krzewuszka Tango - dlaczego właśnie ona?

Krzewuszka Tango osiąga wysokość od 1,5 do 1,7 m. Odmiana Tango posiada karmazynowe kwiatostany o trąbkowatym kształcie oraz ciemnozielone liście, dzięki takiemu połączeniu krzew będzie zdobił nasz ogród . Preferuje stanowiska półcieniste. Na stanowisku mocno nasłonecznionym będzie wymagała codziennego, obfitego podlewania.

Krzewuszka cudowna Tango - jak się nią zajmować?

Krzewuszkę przycinamy wczesną wiosną po ustaniu przymrozków. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu. Pamiętajmy, jeżeli chcemy cieszyć się kwitnieniem do jesie należy usuwać przekwitnięte kwiaty i wytworzone nasiona.

Krzewuszka cudowna - jakie lubi środowisko?

Krzewuszkę podobnie jak większość roślin wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby w okresie żaru słonecznego wysadzać ją porą wieczorową lub wczesno poranną. Przygotowujemy dołek o głębokości ok 30 cm (3 razy większy od wielkości donicy, w której była uprawian)wsypujemy uniwersalną glebę pH 5,5-6,5. Wyjmujemy bryłę korzeniową z donicy i wysadzamy ją do gleby. Następnie obficie podlewamy, tak żeby ziemia znajdująca się dookoła donicy oberwała się i otuliła cały korzeń.

Nazwa łacińska: Weigela florida 'Tango'

.

 

 

Wysokość: do  170 cm
Rozstaw: 100  cm
Stanowisko: Słoneczne
Gleba: lekka, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5-6,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: po przekwitnięciu

 

Doniczka P9 (0,5 litra)

Opis

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy