Werbena patagońska Violet Blue

9,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Werbena patagońska Violet Blue

Werbena patagońska Violet Blue (łac. verbena bonariensis Violet Blue) to bylina bardzo długo kwitnąca. Jej fioletowymi kwiatami można cieszyć się nawet pół roku. Jeżeli warunki są sprzyjające Violet Blue kwiaty ma już w czerwcu i utrzymują się aż do listopada. Długo kwitnąca bylina to bezcenna ozdoba każdego ogrodu.

Werbeny patagońskie nadają się do rozmaitych aranżacji. Bardzo chętnie sadzone są w ogrodach naturalistycznych i ziołowych. Sprzyja temu też to, że po przekwitnięciu werbena patagońska Violet Blue wysiewa się sama i kwitnie w kolejnym roku. Sprawdza się też jako dekoracyjna roślina pojemnikowa. Pięknie zdobi balkony, tarasy i ganki nadając im sielskiego klimatu. Wybierając sadzonki werbeny patagońskiej Violet Blue, nie musisz mieć dużo miejsca, gdyż dorasta ona do 120 - 150 cm wysokości i szerokości ok. 60 cm.

Jeśli lubisz najdłużej kwitnące byliny to werbeny będą idealne. Natomiast szukając roślin o kwiatach w różnych odcieniach fioletu zobacz sadzonki bylin takich jak lobelia okazała Starship Blue, Victoria, dzwonek karpacki Blue Clips, czy perovskia Blue Spire. Nasz internetowy sklep ogrodniczy oferuje też sadzonki roślin zimozielonych, krzewy na żywopłot, pnącza i dobrej jakości sadzonki roślin owocowych.

Sadzonki werbeny patagońskiej Violet Blue – stanowisko

Werbena, czyli najdłużej kwitnąca bylina, dobrze czuje się na stanowisku słonecznym. Wówczas jest bardziej okazała i kwitnie wyjątkowo bogato. Będzie jej odpowiadał również lekki półcień. Niezależnie od tego, gdzie ją posadzisz urozmaici miejsce dodatkowo zwabiając owady.

Werbena patagońska Violet Blue – uprawa

To bylina o małych wymaganiach i jednocześnie łatwa w uprawie. Jednak jak każda roślina ma swoje preferencje. Najbardziej lubi podłoże żyzne i przepuszczalne, a optymalne pH powinno być obojętne lub lekko zasadowe.

Werbeny patagońskie Violet Blue – zimowanie

Werbeny patagońskie pochodzą z Ameryki Południowej w związku z czym lubią ciepły klimat. Potrafią znieść nawet krótkotrwałą suszę. Wymagają natomiast zabezpieczenia przed mrozami. Jeśli zabezpieczysz roślinę właściwie, przetrwa zimę.

Werbena patagońska Violet Blue sadzonki — sklep ogrodniczy online Garden Park.

Wysokość: 120 - 150 cm
Rozstaw: 60 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: obojętne, lekko zasadowe
Podlewanie: umiarkowane, regularne
Mrozoodporność: wymaga zabezpieczenia
Zapach: tak
Cięcie: brak

Doniczka P11 (poj. 1 litr)
456 Przedmioty