Hortensja ogrodowa "HOT RED" - MINIATURA

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2859
19,90 zł

Hortensja ogrodowa Hot Red

Miniatura hortensja o żywo czerwonych barwach…

Hortensja ogrodowa - czerwona odmiana

Wśród ogromnej ilości gatunków roślin to właśnie hortensja zasługuje na miano królowej kwitnienia. Cechuje ją jeden z największych kwiatów oraz długi okres utrzymywania się na pędzie. Hortensja ogrodowa Hot Red należy do najpiękniejszych i najczęściej poszukiwanych hortensji na naszym rynku. Jest odmianą miniaturową, dorastającą jedynie do 80 cm wysokości. Dzięki niewielkim rozmiarom może znaleźć miejsce nie tylko w dużych jak i w małych ogrodach ale także na balkonach wysadzona w donicach. Znajdzie zastosowanie także w donicach na tarasach oraz balkonach.

Hortensja ogrodowa "Hot Red" - uprawa, cięcie, nawożenie

Hortensję ogrodową wysadzamy zawsze do ziemi średnio kwaśnej o pH 4,5-5. W takim odczynie przyswoi najwięcej mikroelementów i nie będą groziły jej stany chorobowe. Pamiętajmy, żeby gleba była zasobna w próchnicę i pozwalała zgromadzić duże ilości wody. Cięcie hortensji ogrodowej wykonujemy po przekwitnięciu kwiatów, najlepiej nie później niż w połowie września. Tak żeby po przycięciu zdołała zawiązać pąki, na których w przyszłym roku pojawią się 20 cm kwiaty. Nawożenie zawsze rozpoczynamy w momencie kiedy pojawia się liście na pędach. Początkowo dajemy nawóz zrównoważony o takich samych proporcjach fosforu, potasu oraz azotu. W drugiej połowie roku eliminujemy azot, żeby nie pobudzać rośliny do wzrostu.

Hortensja ogrodowa - zastosowanie

Krzew sprawdzi się w ogrodach przydomowych oraz w ogrodach tematycznych. Warto sadzić go w sąsiedztwie innych pierisów oraz hortensji. Nazwa łacińska: Hydrangea macrophylla Hot Red

 

Wysokość: 80 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne/półcień
Gleba: żyzna
Odczyn gleby: kwaśna
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: - 26 c
Zapach: brak
Cięcie: wiosną, przekwitnięte pędy

 

wysokość docelowa
od 50 do 80cm
odczyn gleby
kwaśny
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
czerwony
Ocena 
2018-11-29

Cudownie rośnie już 3 rok. Szczerze polecam.

Ocena 
2018-08-23

Zdrowa,duża sadzonka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.