Żywotnik Wschodni (Thuja) AUREA NANA - odmiana karłowa

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9350
9,90 zł

Żywotnik zachodni Aurea Nana

Miniaturowa odmiana żywotnika zachodniego.

Żywotnik - opis

Tuja "Aurea Nana" to karłowaty, zimozielony krzew o ciekawym pokroju. Po 10 latach osiąga 90 cm wysokości. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest to że większość gałązek jest ukierunkowana pionowo, co nadaje roślinie unikalny, nieco jajowaty kształt. Krzew nie ma specjalnych wymagań glebowych, dobrze rośnie na przeciętnych glebach ogrodowych o nieco kwaśnym odczynie. Preferuje miejsca ze swobodnym dostępem promieni słonecznych, toleruje również półcień aczkolwiek w półcieniu nie wybarwi się pełni i jego igły będą miały ciemnozielony kolor. Jest dość odporny na mróz, ale zaleca się sadzenie rośliny w miejscach osłoniętych od silnych wiatrów.

Żywotnik - pielęgnacja

Nie wymaga cięcia. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Żywotnik - zastosowanie

Jest to wspaniała roślina na skalniak. Dobrze wygląda na pierwszym planie na rabatach mieszanych, ale również jednorodnych złożonych z samych iglaków.

Wysokość: 60 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
kolor kwiatu
wielobarwny

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.