Kalina Koreańska "Diana"

Kod Produktu: doniczka 3 litry
Dostępność: 0
mpndoniczka 3 litry256
22,00 zł

Kalina Koreańska "Diana"

Cudowna odmiana kaliny. Jej kwiaty można podziwiać pod pierzynką śniegu - kwitnie na przełomie lutego i marca.

Kalina  - opis

Kalina Diana to krzew w młodości o pokroju strzelistym, z wiekiem coraz szerszy i bardziej kulisty osiągający wysokość około 1,5 m.Największym walorem dekoracyjnym tej ozdobnej rośliny są pachnące kwiaty pojawiające się na krzewie na przełomie lutego i marca.Liście mają kształt lancetowaty, jesienią przebarwiają się na odcienie czerwienii fioletu.Krzew łatwy w uprawie, bez specjalnych wymagań.

Kalina - pielęgnacja

Preferuje stanowiska słonecznei półcieniste.Wystarczy jedynie odrobina śniegu, aby nasz ogród przypominał baśniową krainę. Jeśli odpowiednio dobierzemy do niego trawy, byliny i krzewy, nawet o tej porze roku będzie zachwycać pięknem.

Kalina - zastosowanie

Polecany do ogrodów przydomowych i parków. Sadzić należy w grupach z innymi gatunkami. Najbardziej dekoracyjna podczas kwitnienia i jesienią, gdy przebarwiają się liście.

Wysokość: 150 cm
Rozstaw:

100 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.