Rozplenice

Trawy rozplenice – czym się wyróżniają?

W ostatnich latach w polskich ogrodach pojawia się coraz więcej ciekawych gatunków traw. Do tej listy dopisać można również rozplenice japońską, która często nazywana jest piórkówką. Swoją popularność zawdzięcza nietuzinkowemu wyglądowi. Otóż ten rodzaj trawy przybiera kopulasty, fontannowy pokrój, a co więcej zdobią ją puszyste kwiatostany. Pojawiają się one w okresie letnim i utrzymują aż do października. W tym czasie roślina zwiększa swoją wysokość, która zaczyna kształtować się w przedziale 40 cm do 120 cm. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępnych jest już wiele odmian karłowych, które dorastają maksymalnie do 60 cm wysokości. Dzięki temu rozplenica może znaleźć swoje miejsce zarówno w dużym przydomowym ogrodzie, jak i mniejszej powierzchni działce na ogródkach rodzinnych. 

zobacz więcej...

1.     Sadzonki rozplenicy dostępne online

Tak jak już zostało wspomniane powyżej trawy rozplenice występują w wielu odmianach. Mowa tu między innymi o Big Boy, Black Beauty, Burgundy Bunny, Hameln Gold, Hameln, Little Boy czy Lady U. W naszym sklepie znaleźć możecie Państwo starannie wyselekcjonowane odmiany, które sprawdzą się w Waszym ogrodzie. Sadzonki rozplenicy można sadzić w grupach lub pojedynczo. Idealnie prezentują się na żwirowych rabatach. Bardzo dobrze sprawdzają się one jako towarzystwo dla wrzosów czy astr nowobelgijskich. Bez komplikacji można sadzić je również z innymi trawami np. miskantami chińskimi. Świetnie sprawdzą się one jako aranżacja miejsca do wypoczynku czy wodnego kompleksu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by urozmaicić nimi przestrzeń w pobliżu betonowych murków czy schodów. Będą się również sprawdzały jako swego rodzaju ograniczniki dla rabat. 

Rozplenice bardzo często wykorzystywane są do obsadzania nowomodnych balkonów oraz tarasów, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rosły w dużych donicach

Nasze sadzonki traw rozplenic doskonale wkomponują się w ogród stylizowany na japoński, a także ten nowoczesny lub naturalistyczny. Ich ścięte kwiaty będą także piękną ozdobą domu. Można je suszyć, a następnie wykorzystywać do przeróżnych kompozycji.

Rozplenica japońska, piórkówka ~ Sadzonki w donicach, wysyłka kurierem

Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-2 z 2 pozycji