Świdośliwa Lamarcka - Sadzonka 60-80 cm

Kod Produktu: doniczka 1,5 litrowa
Dostępność: 79
mpndoniczka 1,5 litrowa328
9,90 zł

Świdośliwa Lamaracka

Świdośliwa lamarcka to jeden z ponad dwudziestu gatunków roślin należących do rodzaju świdośliwa.

Świdośliwa - opis

Świdośliwa Lamarcka to pochodząca ze wschodniej Kanady roślina,której owoce stosowane są od wieków w medycynie oraz gastronomii. Dorasta w naszych warunkach do około 5 metrów Może być uprawiana w formie krzewu. Posiada lancetowato-eliptyczne liście, ostro zaostrzone na wierzchołku i zaokrąglone u nasady. Najlepiej rośnie i owocuje na glebach piaszczysto-gliniastych, próchnicznych, o pH 6,0-7,5. Warto posadzić ją w naszym ogrodzie czy działce ze względu na jej owoce - bedzie też świetną ozodbą wiosną a także jesienią. Jesenią, liście przebarwiają się na czerwono-pomarańczowy kolor dodając jej uroku.

Świdośliwa Lamaracka - uprawa i wysadzanie

Świdośliwa lamarcka wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych. Jest bardzo tolerancyjna wobec pH i struktury gleby. Najlepiej jednak rośnie na glebach próchniczych, piaszczysto-gliniastych o pH 6,0 do 7,5.

Świdośliwa Lamaracka - jakie stanowisko lubi?

Krzewy te mogą być wszechstronne wykorzystane w każdym ogrodzie. Możemy również wysadzać je na obrzeżach naszego ogrodu,

Nazwa łacińska: AMELANCHIER LAMARCKII

 

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 150 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna, wapienna
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: - 26°C
Zapach: brak
Cięcie: formujące
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
Ocena 
2016-07-11

Super !!!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.