Rudbeckia Cheeroke Sunset

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9956
9,90 zł

Rudbekia Cheeroke Sunset

Nowa bylina na Polskim rynku

Rudbekia Cheeroke Sunset

Rudbekia Cheeroke Sunset to dosyć wysoka bylina, która osiąga wysokość około 70 cm i charakteryzująca się sztywnymi pędami zakończonymi okazałymi purpurowo-czerwono-różowymi kwiatami z wypukłym środkiem. Kwiaty tej byliny są ogromne, a ich średnica to czasami aż 15 cm. Jest to roślina naturalnie pochodząca z gorącej Afryki, aczkolwiek w Polskich warunkach spisuje się świetnie. Kwiaty w odcieniach pomarańczu, brązu oraz żółci. Bylina posiada dosyć szorstkie i dużo liście. Warto również wspomnieć, że roślina przyciąga owady - w tym motyle, co dodaje roślinie atrakcyjności. Nie wymaga opieki przez co znajdzie zastosowanie nawet w ogrodach osób zabieganych, czy początkujących ogrodników.

Rudbekia – pielęgnacja i uprawa

Warto nawozić rutewkę wiosną aby wspomóc jej rozwój. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Rudbekia - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki. Przepięknie będzie się również prezentować sadzona w grupach..

Wysokość: 100 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
żółty
Ocena 
2019-09-27

Przyszła dobrze zapakowana. Zobaczymy za rok.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.