Lagerstroemia Ind. "Red Imperator"

Kod Produktu: doniczka P9
Dostępność: 0
mpndoniczka P9269
26,90 zł

Lagerstromia RED IMPERATOR

Lagerstroemia - to pochodzące z Indii drzewko o przepięknych kwiatach i ciekawym pokroju, które świetnie radzi sobie nawet w Polskich warunkach

Lagerstroemia - egzotyczny akcent

Lagerstroemia - jest szeroko uprawiana w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. Krzew kwitnący aż 120 dni w roku. Ogromne, wiechowate kwiaty osiągające 20 cm długości w intensywnym, czerwonym kolorze. Osiąga maksymalnie 250 cm wysokości i podobną średnicę. Pochodzi ze Wschodnich Indii i Chin. Kwitnie od lipca aż do października. Kwitną nawet bardzo młode sadzonki. Nie trzeba kilku lat, aby doczekać się kwiatów. Warto zarezerwować dla niej wyeksponowane miejsce w naszym ogrodzie aby każdy mógł podziwiać jej uroki. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym lub półcienistym. Warto zapewnić jej glebe żyzną, przepuszczalną.

Lagerstroemia- uprawa i zostosowanie

Zimą należy ją przyciąć, gdyż stymuluje to wzrost nowych pędów i silniejsze kwitnienie. Jest rośliną dobrze znoszącą przycinanie i dlatego można ją swobodnie formowaćw bonsai. Idealna do uprawy w pojemnikach, na tarasach, balkonach, do nasadzeń w zacisznych miejscach ogrodu.

Najdłużej kwitnące drzewko.

Efektownie wygląda wsadzona zarówno pojedynczo, jak i w grupie, wzdłuż alejek, murów, płotów, albo w większej grupie na rabacie. Warto zarezerwować dla niej wyjątkowe miejsce.Roślina wieloletnia, łatwa w uprawie. W polskich warunkach należy okrywać ją w pierwszych latach na zimę. Preferuje stanowiska słoneczne oraz półcieniste. Ma dość duże wymagania glebowe. Aby w pełni cieszyć się jej urokiem należy zapewnić jej żyzną, próchniczą glebę.

Nazwa łacińska: Lagerstroemia indica RED IMPERATOR

Więcej o roślinach liściastych

 

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 200 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2018-03-08

Imponujance drzewo

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.