Funkia "Sum and Substance"

Kod Produktu: Doniczka P11
Dostępność: 100
mpnDoniczka P11810
16,99 zł

Funkia Sum and Substance

Odmiana kwitnąca na jasnozielony kolor

Funkia - opis

Funkia "Sum and Substance" to odmiana o niskim wzroście, ale rozłożysta. Dorasta do ok 75 cm i 60-70 cm szerokości. Liście grube, zielone, prawie matowe. Odmiana nietolerancyjna na stanowisko słoneczne, należy ją posadzić w miejscach ocienionych w południe. Kwitnie od czerwca do sierpnia, kwitnąc na niebiesko.

Funkia - pielęgnacja

Roślina najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych i ciepłych. Jest to gatunek dość tolerancyjny i niewymagający względem podłoża jednak najlepiej czuje się na glebach próchnicznych i żyznych o odczynie pH 6-7.

Funkia - zastosowanie

Funkia jest chętnie sadzony na rabaty. Roślinę można z powodzeniem uprawiać w pojemnikach aby udekorować balkon, altanę, taras i wnętrze.

Wysokość: 75 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
do 50 cm
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
fioletowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.