Dzwonek Dalmatyński 'Deep Blue'

Kod Produktu: Doniczka P9 (9X9 cm)
Dostępność: 15
mpnDoniczka P9 (9X9 cm)958
7,49 zł

DZWONEK DALMATYŃSKI "BLUE"

Odmiana dzwonka o pięknych kwiatach

Dzwonek Dalmatyński Deep Blue

Dzwonek dalmatyński "Blue" jest niewysoką, wieloletnią byliną dorastająca do 10-15 cm. Kwitnienie rozpoczyna w czerwcu, które trwa przez 3 kolejne miesiące aż do końca sierpnia. Wybarwia się w kolorze niebieskim z nutą fioletowego. Tworzy rozległe kwieciste dywany. Ceni stanowisko słoneczne oraz lekko przepuszczalną glebę. Nie jest rośliną o specjalnych wymaganiach. To obowiązkowa pozycja w każdym, nawet najmniejszym ogrodzie skalnym.

Dzwonek - uprawa

Dzwonki są roślinami o wyjątkowo małych wymaganiach glebowych. Wysadzając je praktycznie możemy zapomnieć o podlewaniu. Tolerują gleby przepuszczalne, żyzne o dość wysokim pH 6-7.  W przypadku wysadzania dzwonka dalmatyńskiego na gruntach o wysokiej kwasowości, należy ją zneutralizować dolomitem, tym samym podwyższając jego zasadowość.

Dzwonek - zastosowanie

Idealnie nadaje się na suche tarasy, murki skalne, skalniaki, wszelkiego rodzaje skarpy. Przepięknie będzie się również prezentować sadzona w grupach..

Co kupujesz?

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka w doniczce P9 (0,5 litra) Stan rozwoju rośliny odpowiada aktualnemu etapowi wegetacji, w którym się znajduje.

DZWONEK DALMATYŃSKI CLOCKWISE "BLUE"

Wysokość: 15 cm
Rozstaw:

20 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 6 - 7
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna
kolor kwiatu
niebieski
Ocena 
2019-10-09

Coś niespotykanego, zdrowa sadzonka. Szczerze polecam

Ocena 
2019-10-08

Cudowna roślina, cieszy oko. Polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.