Budleja dawida "FLOWER POWER" - KOLOROWA

Kod Produktu: Doniczka P9 (0,5 litra)
Dostępność: 100
mpnDoniczka P9 (0,5 litra)415
15,90 zł

Budleja dawida Flower Power

Zupełna nowość wśród budleji. Jedyna wśród budleji odmiana o dwukolorowych kwiatach.

Budleja Flower Power - opis krzewu

Budleja Flower Power to wyjątkowa budleja o dwukolorowych liściach. Liście budlei przypominają kształtem liście wierzby, lecz są znacznie większe - długości do 30 cm i od spodu pokryte białym ,,filcem''. Ozdobą budlei są kłosowate kwiatostany przypominające wąskie wiechy lilaka. Kwiaty mają oryginalny fioletowo-pomarańczowy kolor i długość nawet do 30 cm. Krzew kwitnie od lipca do września, przyciąga mnóstwo motyli i owadów zapylających. Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Budleja  - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Budleja Flower Power - gdzie sadzić?

Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Flower Power.

 

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
kwitnienie
Jesień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2019-10-08

Jestem fanką budleji, ta jest moją ulubiona.

Ocena 
2018-03-07

Cudownie wygląda, piękna roślinka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.