Żurawiny

Owocuje obficie, owoce duże, purpurowoczerwone, dojrzewają w październiku i dobrze się przechowują. Można je zamrażać, są doskonałe na konfitury oraz do suszenia.
Mają dużą zawartość odżywczą, smakową i leczniczą. Ceniona w przetwórstwie domowym ze względu na dużą zawartość pektyn. Żurawina należy do roślin długowiecznych. Istnieją plantacje, które liczą ponad 100 lat i ciągle jeszcze owocują.

Polecamy do każdego ogrodu, nie tylko ze względu na właściwości zdrowotne, ale również na walory dekoracyjne np. na skalniak ( pięknie się przewiesza), w strefie bagiennej przy oczku wodnym, do zadarniania oraz jako podszyt przy roślinach kwasolubnych. Sadzonki w pojemnikach można wysadzać przez cały sezon wegetacyjny.

Żurawiny

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.