Żurawiny

Owocuje obficie, owoce duże, purpurowoczerwone, dojrzewają w październiku i dobrze się przechowują. Można je zamrażać, są doskonałe na konfitury oraz do suszenia.
Mają dużą zawartość odżywczą, smakową i leczniczą. Ceniona w przetwórstwie domowym ze względu na dużą zawartość pektyn. Żurawina należy do roślin długowiecznych. Istnieją plantacje, które liczą ponad 100 lat i ciągle jeszcze owocują.

Polecamy do każdego ogrodu, nie tylko ze względu na właściwości zdrowotne, ale również na walory dekoracyjne np. na skalniak ( pięknie się przewiesza), w strefie bagiennej przy oczku wodnym, do zadarniania oraz jako podszyt przy roślinach kwasolubnych. Sadzonki w pojemnikach można wysadzać przez cały sezon wegetacyjny.

Żurawiny

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.