Jagoda kamczacka "Silginka"

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2665
11,99 zł

Jagoda kamczacka Silignka - odmiana wczesna

Jagoda kamczacka jest krzewem, który ostatnimi czasy zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Uprawiany jest ze względu na ponad przeciętne właściwości owoców.

Jagoda kamczacka - opis

Odmiana "Silignka" dorasta do wysokości 150 cm, jest odmianą,która najobficiej owocuje. Powstała w 2004 roku w Rosji. jagodzie, która osiąga rozmiar 11 mm średnicy. Kwitnie pod koniec marca. Miesiąc później zawiązuje owoce, które są gotowe do zebrania w połowie czerwca. Jagoda kamczacka "Silignka" jest jedną z najbardziej plennych odmian, z jednego krzewu mamy możliwość zebrania nawet do 5 kg owoców.

Jagoda kamczacka - pielęgnacja i wymagania

Po wysadzeniu dajmy jagodzie trochę podrosnąć, dopiero jak krzew się wzmocni po 2-3 latach wykonujemy cięcie w celu zagęszczenia krzewu. Cięcie wykonujemy wiosną.

Jagoda - zastosowanie

Jagoda kamczacka jest skarbnicą antyoksydantów, dzięki czemu może znaleźć zastosowanie jako środek chroniący m.in. przed cukrzycą i chorobami układu krążenia. Warto również pamiętać że jej owoce znajdą zastosowanie w gastronomii ze względu na swoje przepyszne owoce.

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: każda
Odczyn gleby: ph 4.5-6,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosną

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.