Złotokap zwyczajny

Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 200
mpnDoniczka C2 (2 litry)838
13,99 zł

Złotokap zwyczajny

Złotokap zwyczajny to zdobywająca popularność roślina o przepięknych żółtych kwiatach.

Złotokap zwyczajny - opis

Złotokap zwyczajny to wysoki krzew liściasty ceniony w Europie za swój pokrój oraz tempo wzrostu. Korona tego krzewu osiąga wysokość około 8 m i szerokość 3–4 m. Długie,zwisające grona złocistożółtych kwiatów, które pojawiają się wiosną nadają roślinie wygląd jak gdyby kapała złotem. Idealnie będzie komponował się na tle zielonego trawnika lub innych roślin. Można go tez posadzić przed domem w ogrodzie,parku.

Złotokap – pielęgnacja i uprawa

Aby uzyskać formę niskiego drzewka - należy młode egzemplarze przycinać po kwitnieniu. Nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie nawozem wiosennym wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że w nawozie podawanym roślionom w pierwszej połowie roku powinien dominować azot

Złotokap - zastosowanie

Idealnie sprawdzi się sadzony jako soliter i w grupach, majestatycznie przewieszając się.

Wysokość: 30 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
kolor kwiatu
żółty

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.