Żarnowiec "Hollandia" / sadzonka 2-letnia

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9709
9,90 zł

Żarnowiec Holandia

Żarnowiec z najnowszej serii.

Żarnowiec - opis pnącza

Żarnowiec "Hollandia" to miotlasty krzew, dorastający do 2 metrów wysokości oraz ok 120 szerokości.. Kwitnie pod koniec maja, rodząc niezliczone ilości motylkowych kwiatów w barwach różu oraz delikatnych odcieni fioletu. Rosnie praktycznie na każdej glebie. Toleruje susze, duże wahania temperatury. W mroźne zimy może wymagać okrycia. Także zwracjamy uwagę na termometry i reagujmy, jeżeli temperatury za oknem spadają poniżej -20 st. C.

Żarnowce – pielęgnacja i uprawa

Tą odmianę należy sadzić w miejscach nasłonecznionych albo w półcieniu, w miejscach nie narażonych na silny wiatr. Roślina należy do mrozoodpornych, jednakże warto okryć ją na zimę delikatną tkaniną, z uwagi na pąki, które pojawiają się latem.

Żarnowiec Holandia - zastosowanie

Do ogrodów przydomowych, skalnych, naturalistycznych, na wrzosowiska, do nasadzeń pojedynczych i w grupach.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw:

50 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
kolor kwiatu
czerwony
Ocena 
2018-03-08

Zdrowa sadzonka, posadzona, zobaczymy co dalej

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.